Etusivu‎ > ‎Uutiset‎ > ‎

2017 Nuorisomestaruuskilpailut 12.-13.8.2017 Joutjärvellä

lähettänyt Tiedotus Vesisamoilijat 12.8.2017 klo 1.11   [ päivittänyt 12.8.2017 klo 22.28 Pj Jukka Karvanen Vesisamoilijat ]
RATAMELONNAN NUORISOMESTARUUSKILPAILUT sekä 18v SM-KILPAILUT ja SUOMEN CUP 10 

Tulokset ja lähtölista

Lauantai 12.08.2017
Aikataulu
Joukkueenjohtajien kokous 9.00
Lähtö 1 10.00 T14 K1-500m alkuerä 1
Lähtö 2 10.08 T14 K1-500m alkuerä 2
Lähtö 3 10.15 P16 K1-500m alkuerä 1
Lähtö 4 10.22 P16 K1-500m alkuerä 2
Lähtö 5 10.30 SO K1-500m finaali
Lähtö 6 10.38 T16 K1-500m finaali
Lähtö 7 11.00 N18 K1-500m finaali
Lähtö 8 11.08 T14 K1-500m välierä
Lähtö 9 11.15 M18 K1-500m finaali
Lähtö 10 11.22 P16 K1-500m välierä
Lähtö 11 12.00 P14 K1-500m finaali
Lähtö 12 12.08 N18 K2-500m finaali
Lähtö 13 12.15 T14 K1-500m finaali
Lähtö 14 12.22 P16 K1-500m finaali
Lähtö 15 12.40 SO K1-200m finaali
Lähtö 16 13.00 T16 K4-500m finaali
Lähtö 17 13.08 P16 K2-500m finaali
Lähtö 18 13.50 T16 K2-500m finaali
Lähtö 19 14.00 P16 K4-500m finaali
Lähtö 20 14.20 M18 K1-5000m finaali
Lähtö 21 14.50 N18 K1-5000m finaali
n. 15.25 PALKINTOJENJAKO
Sunnuntai 13.08.2017
Aikataulu
Lähtö 22 09.00 P12 K1-200m alkuerä 1
Lähtö 23 09.05 P12 K1-200m alkuerä 2
Lähtö 24 09.10 T14 K1-200m alkuerä 1
Lähtö 25 09.15 T14 K1-200m alkuerä 2
Lähtö 26 09.25 P16 K1-200m alkuerä 1
Lähtö 27 09.30 P16 K1-200m alkuerä 2
Lähtö 28 09.35 Suomen cup K1-200m alkuerä 1
Lähtö 29 09.40 Suomen cup K1-200m alkuerä 2
Lähtö 30 09.50 P12 K1-200m välierä
Lähtö 31 09.55 T14 K1-200m välierä
Lähtö 32 10.00 P16 K1-200m välierä
Lähtö 33 10.05 N18 K1-200m finaali
Lähtö 34 10.15 T12 K1-200m finaali
Lähtö 35 10.20 T16 K1-200m finaali
Lähtö 36 10.25 T14 K1-200m finaali
Lähtö 37 10.30 M18 K1-200m finaali
Lähtö 38 10.40 P16 K2-200m finaali
Lähtö 39 10.45 Suomen cup K1-200m finaali B
Lähtö 40 10.50 Suomen cup K1-200m finaali A
Lähtö 41 11.00 T16 K2-200m finaali
Lähtö 42 11.05 P12 K1-200m finaali
Lähtö 43 11.10 P14 K1-200m finaali
Lähtö 44 11.15 P16 K1-200m finaali
Lähtö 45 11.35 N18 K2-200m finaali
***   TAUKO   ***
Lähtö 46 12.10 TESTIVETO K2-1000m
Lähtö 47 12.37 N18 K1-1000m finaali
Lähtö 48 12.45 M18 K1-1000m finaali
Lähtö 49 13.00 Suomen cup K1-500m alkuerä 1
Lähtö 50 13.07 Suomen cup K1-500m alkuerä 2
Lähtö 51 13.30 T16 K1 3x200m viesti finaali
Lähtö 52 13.45 P16 K1 3x200m viesti finaali
Lähtö 53 14.00 Suomen cup K1-500m finaali B
Lähtö 54 14.08 Suomen cup K1-500m finaali A
Lähtö 55 14.30 P12 K1-2500m finaali
Lähtö 56 14.32 T12 K1-2500m finaali
Lähtö 57 15.00 N18 K2-1000m finaali
Lähtö 58 15.07 Suomen cup K1-1000m alkuerä 1
Lähtö 59 15.15 Suomen cup K1-1000m alkuerä 2
Lähtö 60 15.25 P14 K1-2500m finaali
Lähtö 61 15.27 T14 K1-2500m finaali
Lähtö 62 15.50 P16 K1-2500m finaali
Lähtö 63 15.52 T16 K1-2500m finaali
Lähtö 64 16.15 Suomen cup K1-1000m finaali B
Lähtö 65 16.22 Suomen cup K1-1000m finaali A
n. 16.30 PALKINTOJENJAKO
Comments