2017 Nmk Tulokset Lauantai

Vinkki puhelimella katsojille. Käännä puhelin vaakaan ja piilota valikko vasemmasta yläkulmasta, jotta saat ajat näkyviin.


Lauantai 12.08.2017
Lähtö 1 10.00 T14 K1-500m alkuerä 1 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Hillevi Westerback C 2.27,11
2 7 Helmi Ahonen M 2.30,29
3 3 Josefina Simola KaMe 2.41,25
4 5 Olivia Hänninen C 3.05,37
5 6 Vilma Kuutti PM 3.20,50
6 1
7 4
8 8
9 9
Lähtö 2 10.08 T14 K1-500m alkuerä 2 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 6 Vellamo Viitanen M 2.34,28
2 3 Anni Heinonen M 2.40,10
3 4 Katarina Miettinen C 2.49,43
4 2 Anni Kuutti PM 2.54,04
5 5 Emma Kuutti PM 3.05,65
6 7 Emmi Tiiva PM 3.19,13
7 1
8 8
9 9
Lähtö 3 10.15 P16 K1-500m alkuerä 1 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Jaakko Hippeläinen VaVe 1.58,47
2 6 Matias Ylisiurua KaMe 2.00,41
3 2 Niko Keskinen KaMe 2.01,10
4 5 Otso Eskonen TaVi 2.08,26
5 4 Jesse Viitala KaMe 2.45,55
6 7 Jimi Wiklund SMM 2.55,10
7 1
8 8
9 9
Lähtö 4 10.22 P16 K1-500m alkuerä 2 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Matti Mäkinen KaMe 2.09,51
2 3 Eetu Kolehmainen MiMe 2.11,28
3 6 Emil Rosenqvist M 2.13,72
4 5 Tuomas Marenk TaVi 2.23,99
5 4 Tuukka Ylisiurua KaMe 2.36,69
6 1
7 7
8 8
9 9
Lähtö 5 10.30 SO K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1
1 3 Anni Aalto TaVi 2.53,66
2 4 Anna Laitinen VeSa 3.24,91
3 2 Minna Palonen VaVe 3.37,65
5
1 7 Jarmo Patana KPR 2.57,01
2 6 Matti Hämäläinen VeSa 3.08,87
3 8 Mikko Kivikko VaVe 3.27,76
9
Lähtö 6 10.38 T16 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Emma Nieminen KaMe 2.06,10
2 5 Hilppa Luoma M 2.09,15
3 6 Suvi Helander KaMe 2.31,43
4 8 Iida Kuuva SMM    2.33,37
5 4 Nelli Kokko KaMe 2.40,16
6 3 Aino Kärnä  SMM 2.52,39
7 7 Linnéa Caloander C 3.15,77
8 1
9 9   
Lähtö 7 11.00 N18 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Eveliina Luoma M 2.08,23
2 6 Ellis Westerback C 2.10,05
3 4 Sara Arousva MeMa 2.12,38
4 3 Malviina Palsa VaVe 2.19,20
5 2 Heini Hammar PM 2.22,95
6 7 Oona Isoviita MeMa 2.43,99
7 1
8 8
9 9
Lähtö 8 11.08 T14 K1-500m välierä 1-3 fin. loput ulos  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 7 Katarina Miettinen C 2.37,50
2 3 Anni Heinonen M 2.37,80
3 5 Olivia Hänninen C 2.59,05
4 4 Emmi Tiiva PM 3.11,83
5 6 Vilma Kuutti PM 3.13,97
6 1
7 2
8 8
9 9
Lähtö 9 11.15 M18 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 6 Otto Sivula VaVe 1.49,51
2 5 Mikko Niemenpää TaVi 1.54,25
3 4 Henrik Miettinen C 1.56,33
4 1
5 2
6 3
7 7
8 8
9 9
Lähtö 10 11.22 P16 K1-500m välierä 1-3 fin. loput ulos  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Otso Eskonen TaVi 2.19,00
2 4 Tuomas Marenk TaVi 2.26,10
3 3 Tuukka Ylisiurua KaMe 2.32,31
4 6 Jesse Viitala KaMe 2.38,21
5 2 Jimi Wiklund SMM 2.57,93
6 1
7 7
8 8
9 9
Lähtö 11 12.00 P14 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Akseli Ojala MeMa 2.13,85
2 8 Emil Winqvist C 2.14,68
3 2 Arttu Sairiala PM 2.18,39
4 6 Juho Keskinen KaMe 2.22,25
5 4 Aaron Happonen VaVe 2.29,75
6 3 Elias Vikström TaVi 2.35,58
7 1 Esko Virolainen VaVe 2.40,03
8 7 Santeri Harkke SMM 2.55,95
9 9
Lähtö 12 12.08 N18 K2-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Hilppa Luoma - Eveliina Luoma M 2.00,88
2 4 Sara Arousva - Oona Isoviita MeMa 2.15,13
3 3 Heini Hammar - Jessika Mäkelä PM DNF
4 1
5 2
6 6
7 7
8 8
9 9
Lähtö 13 12.15 T14 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Hillevi Westerback C 2.21,87
2 3 Helmi Ahonen M 2.23,22
3 4 Vellamo Viitanen M 2.28,88
4 8 Katarina Miettinen C 2.33,34
5 1 Anni Heinonen M 2.35,71
6 7 Josefina Simola KaMe 2.35,95
7 9 Olivia Hänninen C 2.47,91
8 6 Anni Kuutti PM 2.48,58
9 2 Emma Kuutti PM 2.57,19
Lähtö 14 12.22 P16 K1-500m finaali      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Jaakko Hippeläinen VaVe 1.51,81
2 3 Matias Ylisiurua KaMe 1.52,11
3 7 Niko Keskinen KaMe 1.53,35
4 6 Eetu Kolehmainen MiMe 1.54,18
5 4 Matti Mäkinen KaMe 1.54,51
6 8 Otso Eskonen TaVi 2.01,11
7 2 Emil Rosenqvist M 2.13,26
8 1 Tuomas Marenk TaVi 2.31,06
9 9 Tuukka Ylisiurua KaMe 2.35,85
Lähtö 15 12.40 SO K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Anni Aalto TaVi 1.10,75
2 4 Anna Laitinen VeSa 1.18,31
3 2 Minna Palonen VaVe 1.25,97
4 1 Tanja Pyykkö TaVi 1.32,90
1 6 Jarmo Patana KPR 1.05,21
2 5 Matti Hämäläinen VeSa 1.07,23
3 7 Mikko Kivikko VaVe 1.19,21
4 8 Sami Korhonen VeSa 1.42,70
Lähtö 16 13.00 T16 K4-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Hilppa Luoma - Anni Heinonen - Vellamo Viitanen - Helmi Ahonen M 1.59,89
2 6 Emma Nieminen - Josefina Simola - Suvi Helander - Nelli Kokko KaMe 1.59,93
3 4 Hillevi Westerback - Vera Winqvist - Katarina Miettinen - Sandra Helsingius C 2.05,86
4 7 Olivia Hänninen - Isa Sjöberg - Ellen Lindberg - Linnéa Caloander C 2.33,98
5 3 Anni Kuutti - Emma Kuutti - Vilma Kuutti - Emmi Tiiva PM 2.42,01
6 1
7 2
8 8
9 9
Lähtö 17 13.08 P16 K2-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Niko Keskinen - Matias Ylisiurua KaMe 1.44,55
2 5 Matti Mäkinen - Juho Keskinen KaMe 1.55,80
3 2 Jaakko Hippeläinen - Anton Happonen VaVe 1.58,47
4 8 Elias Vikström - Tuomas Marenk TaVi 2.14,87
5 6 Kalle Hippeläinen - Aaron Happonen VaVe 2.23,20
6 7 Tuukka Ylisiurua - Jesse Viitala KaMe 2.32,41
7 1 Miska Nummela-Mirka Nummela TaVi 2.37,33
8 4 Esko Virolainen - Leevi Vaahtera VaVe 2.37,71
9 9
Lähtö 18 13.50 T16 K2-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Emma Nieminen - Suvi Helander KaMe 2.06,82
2 2 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C 2.14,06
3 6 Vellamo Viitanen - Helmi Ahonen M    2.16,05
4 7 Josefina Simola - Nelli Kokko KaMe    2.26,31
5 8 Vera Winqvist - Ellen Lindberg C    2.26,31
6 5 Olivia Hänninen - Sandra Helsingius C    2.39,79
7 3 Isa Sjöberg - Linnéa Caloander C 3.02,37
8 1
9 9   
Lähtö 19 14.00 P16 K4-500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Niko Keskinen - Matias Ylisiurua - Matti Mäkinen - Juho Keskinen KaMe 1.36,75
2 2 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen - Anton Happonen - Kalle Hippeläinen VaVe 1.54,73
3 4 Otso Eskonen - Tuomas Marenk - Elias Vikström - Miska Nummela TaVi 2.01,21
4 5 Esko Virolainen - Tuomas Virolainen - Leevi Vaahtera - Marcus Soidre VaVe 2.28,90
5 1
6 6
7 7
8 8
9 9
Lähtö 20 14.20 M18 K1-5000m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Otto Sivula VaVe 24.24,91
2 4 Mikko Niemenpää TaVi 24.25,51
3 3 Henrik Miettinen C 31.30,40
4 1
5 2
6 6
7 7
8 8
9 9
Lähtö 21 14.50 N18 K1-5000m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Eveliina Luoma M 26.44,08
2 6 Ellis Westerback C 26.55,15
3 4 Sara Arousva MeMa 27.16,20
4 3 Malviina Palsa VaVe 28.39,54
5 2 Heini Hammar PM 29.19,36
Comments