2017 Nmk Tulokset Sunnuntai

Vinkki puhelimella katsojille. Käännä puhelin vaakaan ja piilota valikko vasemmasta yläkulmasta, jotta saat ajat näkyviin.

Sunnuntai 13.08.2017
Lähtö 22 09.00 P12 K1-200m alkuerä 1 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Miska Nummela TaVi 1.04,64
2 5 Kalle Hippeläinen VaVe 1.07,56
3 2 Roni Uusitalo PM 1.08,48
4 6 Mirko Nummela TaVi 1.10,42
5 3 Onni Toikkanen HeJy 1.18,44
6
7
8
9
Lähtö 23 09.05 P12 K1-200m alkuerä 2 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Tuomas Kärnä SMM 1.06,03
2 2 Kalle Kuutti PM 1.09,93
3 5 Juhani Ritakallio KaMe 1.13,85
4 6 Tuomas Virolainen VaVe 1.16,30
5 4 Kalle Soukkio VaVe 1.17,48
6
7
8
9
Lähtö 24 09.10 T14 K1-200m alkuerä 1 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Vellamo Viitanen M 0.58,62
2 6 Anni Heinonen M 1.00,41
3 5 Josefina Simola KaMe 1.00,53
4 8 Siri Lindroos W 1.02,54
5 2 Olivia Hänninen C 1.14,05
6 7 Vilma Kuutti PM 1.26,01
7
8
9
Lähtö 25 09.15 T14 K1-200m alkuerä 2 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Hillevi Westerback C 0.56,98
2 4 Helmi Ahonen M 0.59,94
3 6 Katarina Miettinen C 1.03,85
4 5 Anni Kuutti PM 1.08,74
5 2 Emma Kuutti PM 1.10,04
6 8 Sofia Pönkkä VeSa 1.12,24
7
8
9
Lähtö 26 09.25 P16 K1-200m alkuerä 1 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Matti Mäkinen KaMe 0.44,60
2 7 Eetu Kolehmainen MiMe 0.44,98
3 6 Matias Ylisiurua KaMe 0.45,53
4 2 Otso Eskonen TaVi 0.46,45
5 5 Emil Rosenqvist M 0.51,36
6 4 Anton Happonen VaVe 0.56,29
7
8
9
Lähtö 27 09.30 P16 K1-200m alkuerä 2 1-3 fin. 4-7  välierään
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Jaakko Hippeläinen VaVe 0.51,69
2 6 Niko Keskinen KaMe 0.53,24
3 3 Tuomas Marenk TaVi 0.54,81
4 2 Tuukka Ylisiurua KaMe 0.57,79
5 4 Jesse Viitala KaMe 0.58,79
6
7   
8
9
Lähtö28 09.35 Suomen cup K1-200m alkuerä 1      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 8 Petteri Ehoniemi EKK M40 0.41,90
2 7 Simon Winqvist C M40 0.43,76
3 5 Kari Lehtinen M M50 0.47,69
4 9 Zsolt Czompó Meloiloa M 0.49,51
5 3 Markku Savolainen MeMa M60 0.52,65
6 4 Pentti Mäkinen KaMe M50 0.54,60
7 2 Esa Rahunen KesUMe M70 1.00,82
8 1 Jyri Aulio M M70 1.04,62
9 6 Tommi Helander KaMe M40 1.20,33
Lähtö29 09.40 Suomen cup K1-200m alkuerä 2      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 7 Niklas Vettanen KaMe M 0.36,93
2 6 Joona Mäntynen PM M 0.39,12
3 8 Tarmo Aalto PM M 0.39,54
4 9 Janne Mäntynen PM M 0.39,56
5 5 Davide Bottieri MeMa M 0.41,24
6 2 Pauliina Polet VeSa N 0.43,94
7 1 Netta Malinen TaVi N 0.45.34
8 4 Emma Malmsten W N 0.46,51
9 3 Olivia Malinen TaVi N 0.47,93
Lähtö 30 09.50 P12 K1-200m välierä 1-3 fin. Loput ulos  
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Mirko Nummela TaVi 1.10,07
2 4 Tuomas Virolainen VaVe 1.15,70
3 3 Kalle Soukkio VaVe 1.17,64
4 6 Onni Toikkanen HeJy 1.19,51
5
6
7
8
9
Lähtö 31 09.55 T14 K1-200m välierä 1-3 fin. Loput ulos  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Siri Lindroos W 1.02,05
2 4 Anni Kuutti PM 1.05,67
3 6 Olivia Hänninen C 1.08,45
4 3 Emma Kuutti PM 1.08,99
5 7 Sofia Pönkkä VeSa 1.11,84
6 2 Vilma Kuutti PM 1.16,76
7
8
9
Lähtö 32 10.00 P16 K1-200m välierä 1-3 fin. loput ulos  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 6 Emil Rosenqvist M 0.48,63
2 5 Otso Eskonen TaVi 0.50,66
3 2 Anton Happonen VaVe 0.55,42
4 4 Tuukka Ylisiurua KaMe 0.58,95
5 3 Jesse Viitala KaMe 0.59,42
6
7
8
9
Lähtö 33 10.05 N18 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Eveliina Luoma M 0.47,48
2 6 Ellis Westerback C 0.48,55
3 7 Sara Arousva MeMa 0.50,47
4 3 Malviina Palsa VaVe 0.52,86
5 2 Heini Hammar PM 0.56,11
6 5 Oona Isoviita MeMa 1.06,65
7
8
9
Lähtö 34 10.15 T12 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Vera Winqvist C 1.03,29
2 5 Sandra Helsingius C 1.09,37
3 4 Elma Vikström TaVi 1.21,05
4 2 Usva-Lilja Ojala VaVe 1.23,01
5
6
7
8
9
Lähtö 35 10.20 T16 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Emma Nieminen KaMe 0.47,89
2 3 Hilppa Luoma M 0.49,84
3 4 Suvi Helander KaMe 0.57,49
4 7 Nelli Kokko KaMe 0.58,41
5 6 Aino Kärnä  SMM 1.06,16
6 5 Linnéa Caloander C 1.16,50
7
8
9
Lähtö 36 10.25 T14 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Hillevi Westerback C 0.55,38
2 6 Helmi Ahonen M 0.57,12
3 3 Anni Heinonen M 0.58,27
4 5 Vellamo Viitanen M 0.59,03
5 7 Josefina Simola KaMe 1.00,34
6 2 Katarina Miettinen C 1.01,12
7 8 Siri Lindroos W 1.01,94
8 1 Anni Kuutti PM 1.04,51
9 9 Olivia Hänninen C 1.08,52
Lähtö 37 10.30 M18 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Otto Sivula VaVe 0.39,28
2 4 Mikko Niemenpää TaVi 0.42,46
3 3 Henrik Miettinen C 0.44,95
4
5
6
7
8
9
Lähtö 38 10.40 P16 K2-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 8 Matti Mäkinen - Matias Ylisiurua KaMe    0.38,38
2 2 Jaakko Hippeläinen - Aaron Happonen VaVe 0.42,74
3 3 Niko Keskinen - Juho Keskinen KaMe 0.43,30
4 1 Elias Vikström - Tuomas Marenk TaVi 0.52,27
5 7 Kalle Hippeläinen - Anton Happonen VaVe    0.54,03
6 6 Tuukka Ylisiurua - Jesse Viitala KaMe    1.02,19
7 9 Miska Nummela- Mirko Nummela TaVi    1.02,50
8 4 Esko Virolainen - Marcus Soidre VaVe 1.04,70
9 5 Santeri Harkke - Tuomas Kärnä SMM    1.10,58
Lähtö 39 10.45 Suomen cup K1-200m finaali B      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Emma Malmsten W 0.45,93
2 4 Kari Lehtinen M 0.47,63
3 6 Olivia Malinen TaVi 0.47,75
4 3 Zsolt Czompó Meloiloa 0.47,85
5 7 Markku Savolainen MeMa 0.52,40
6 2 Pentti Mäkinen KaMe 0.52,81
7 8 Esa Rahunen KesUMe 1.01,90
8 1 Jyri Aulio M 1.03,75
9 9 Tommi Helander KaMe 1.10,95
Lähtö 40 10.50 Suomen cup K1-200m finaali A      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Niklas Vettanen KaMe 0.36,37
2 4 Joona Mäntynen PM 0.37,73
3 3 Janne Mäntynen PM 0.37,92
4 6 Tarmo Aalto PM 0.39,46
5 7 Davide Bottieri MeMa 0.41,01
6 2 Petteri Ehoniemi EKK 0.41,14
7 8 Simon Winqvist C 0.42,96
8 1 Pauliina Polet VeSa 0.43,14
9 9 Netta Malinen TaVi 0.44,75
Lähtö 41 11.00 T16 K2-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Emma Nieminen - Josefina Simola KaMe 0.49,44
2 7 Hillevi Westerback - Katarina Miettinen C 0.52,82
3 4 Vellamo Viitanen - Helmi Ahonen M 0.54,12
4 5 Vera Winqvist - Ellen Lindberg C 0.55,67
5 3 Olivia Hänninen - Sandra Helsingius C 1.02,54
6 8 Ilona Rantakömi - Riina Kurki VeSa 1.09,93
7
8
9
Lähtö 42 11.05 P12 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Tuomas Kärnä SMM 1.01,86
2 3 Kalle Hippeläinen VaVe 1.02,70
3 5 Miska Nummela TaVi 1.03,25
4 6 Kalle Kuutti PM 1.06,35
5 7 Roni Uusitalo PM 1.07,08
6 8 Mirko Nummela TaVi 1.08,56
7 2 Juhani Ritakallio KaMe 1.11,54
8 1 Tuomas Virolainen VaVe 1.13,32
9 9 Kalle Soukkio VaVe 1.15,47
Lähtö 43 11.10 P14 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Arttu Sairiala PM 0.49,01
2 4 Akseli Ojala MeMa 0.50,07
3 7 Emil Winqvist C 0.51,49
4 3 Aaron Happonen VaVe 0.52,90
5 5 Juho Keskinen KaMe 0.54,54
6 8 Elias Vikström TaVi 0.57,87
7 1 Esko Virolainen VaVe 1.04,20
8 6 Santeri Harkke SMM 1.10,74
9 9 Marcus Soidre VaVe 1.11,59
Lähtö 44 11.15 P16 K1-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Matti Mäkinen KaMe 0.40,99
2 4 Jaakko Hippeläinen VaVe 0.41,49
3 6 Niko Keskinen KaMe 0.42,23
4 7 Matias Ylisiurua KaMe 0.42,38
5 3 Eetu Kolehmainen MiMe 0.43,17
6 1 Otso Eskonen TaVi 0.44,64
7 8 Emil Rosenqvist M 0.48,56
8 2 Tuomas Marenk TaVi 0.53,69
9 9 Anton Happonen VaVe 0.56,62
Lähtö 45 11.35 N18 K2-200m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Hilppa Luoma - Eveliina Luoma M 0.46,69
2 4 Sara Arousva - Oona Isoviita MeMa 0.51,72
3 2 Heini Hammar - Jessika Mäkelä PM 0.53,24
4
5
6
7
8
9
Lähtö 46 12.10 TESTIVETO K2-1000m      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 2 Jeremy Hakala - Miika Nykänen 3.22,20
  
  
  
        
        
Lähtö 47 12.37 N18 K1-1000m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 6 Eveliina Luoma M 4.43,42
2 3 Ellis Westerback C 4.48,51
3 4 Sara Arousva MeMa 4.54,65
4 5 Malviina Palsa VaVe 5.07,97
5 2 Heini Hammar PM 5.19,14
6 7 Oona Isoviita MeMa 5.48,30
7 1
8 8
9 9
Lähtö 48 12.45 M18 K1-1000m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 5 Otto Sivula VaVe 4.10,33
2 2 Mikko Niemenpää TaVi 4.12,23
3 4 Henrik Miettinen C 4.23,45
4
5
6
7
8
9
Lähtö 49 13.00 Suomen cup K1-500m alkuerä 1      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 6 Netta Malinen TaVi N 2.04,02
2 7 Pauliina Polet VeSa N 2.07,88
3 10 Olivia Malinen TaVi N 2.11,91
4 8 Emma Malmsten W N 2.13,20
5 5 Kari Lehtinen M M50 2.15,03
6 4 Pentti Mäkinen KaMe M50 2.31,16
7 3 Markku Savolainen MeMa M60 2.35,65
8 2 Esa Rahunen KesUMe M70 2.44,25
9 1 Jyri Aulio M M70 2.56,64
10 9 Tommi Helander KaMe M40 3.06,49
Lähtö 50 13.07 Suomen cup K1-500m alkuerä 2      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 7 Miika Nykänen MiMe M 1.48,61
2 4 Niklas Vettanen KaMe M 1.49,76
3 3 Joona Mäntynen PM M 1.52,25
4 5 Tarmo Aalto PM M 1.54,55
5 9 Janne Mäntynen PM M 1.55,68
6 6 Davide Bottieri MeMa M 1.58,62
7 1 Simon Winqvist C M40 2.00,20
8 2 Petteri Ehoniemi EKK M40 2.03,23
9 8 Jeremy Hakala KaMe M DNS
Lähtö 51 13.30 T16 K1 3x200m viesti finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Emma Nieminen - Josefina Simola - Suvi Helander KaMe 2.49,12
2 5 Anni Heinonen - Vellamo Viitanen - Hilppa Luoma M 2.51,27
3 6 Katarina Miettinen - Vera Winqvist - Hillevi Westerback C 3.08,02
4 4 Olivia Hänninen - Sandra Helsingius - Ellen Lindberg C 3.28,64
5 2 Anni Kuutti - Emma Kuutti - Vilma Kuutti PM 3.44,62
6
7
8
9
Lähtö 52 13.45 P16 K1 3x200m viesti finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Matti Mäkinen - Niko Keskinen - Matias Ylisiurua KaMe 2.11,59
2 3 Anton Happonen-Aaron Happonen-Jaakko Hippeläinen VaVe 2.35,67
3 5 Otso Eskonen - Tuomas Marenk - Elias Vikström TaVi 2.40,69
4 6 Tuukka Ylisiurua - Juho Keskinen - Jesse Viitala KaMe 2.59,00
5 2 Kalle Kuutti - Roni Uusitalo - Arttu Sairiala PM 3.18,02
6 7 Esko Virolainen - Marcus Soidre - Kalle Hippeläinen VaVe 3.24,78
7
8
9
Lähtö 53 14.00 Suomen cup K1-500m finaali B      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Pauliina Polet VeSa N 2.03,71
2 6 Emma Malmsten W N 2.12,19
3 4 Olivia Malinen TaVi N 2.15,01
4 3 Kari Lehtinen M M50 2.16,78
5 7 Pentti Mäkinen KaMe M50 2.35,00
6 8 Esa Rahunen KesUMe M70 2.54,.43
7 1 Jyri Aulio M M70 3.02,14
8 9 Tommi Helander KaMe M40 3.14,31
9 2
Lähtö 54 14.08 Suomen cup K1-500m finaali A      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Miika Nykänen MiMe M 1.48,43
2 6 Joona Mäntynen PM M 1.49,13
3 4 Niklas Vettanen KaMe M 1.50,67
4 3 Tarmo Aalto PM M 1.55,80
5 7 Janne Mäntynen PM M 1.57,09
6 2 Davide Bottieri MeMa M 1.58,72
7 8 Simon Winqvist C M40 2.01,19
8 1 Petteri Ehoniemi EKK M40 2.03,10
9 9 Netta Malinen TaVi N 2.08,68
Lähtö 55 14.30 P12 K1-2500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 6 Tuomas Kärnä SMM 15.34,13
2 8 Kalle Hippeläinen VaVe 16.09,13
3 9 Miska Nummela TaVi 16.19,02
4 7 Kalle Kuutti PM 16.27,68
5 1 Mirko Nummela TaVi 16.50,65
6 2 Roni Uusitalo PM 17.16,34
7 5 Juhani Ritakallio KaMe 17.37,37
8 3 Onni Toikkanen HeJy 17.59,22
9 4 Tuomas Virolainen VaVe 20.05,42
Lähtö 56 14.32 T12 K1-2500m finaali Kelt. numerot  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 1 Vera Winqvist C 16.16,70
2 3 Sandra Helsingius C 16.42.97
3 2 Usva-Lilja Ojala VaVe 24.14,01
4
5
6
7
8
9
Lähtö 57 15.00 N18 K2-1000m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Hilppa Luoma - Eveliina Luoma M 4.57,60
2 4 Sara Arousva - Oona Isoviita MeMa 5.03,04
3 2 Heini Hammar - Jessika Mäkelä PM 5.07,17
4
5
6
7
8
9
Lähtö 58 15.07 Suomen cup K1-1000m alkuerä 1      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 7 Simon Winqvist C M40 4.29,67
2 8 Petteri Ehoniemi EKK M40 4.50,72
3 5 Kari Lehtinen M M50 4.53,34
4 4 Pentti Mäkinen KaMe M50 5.34,31
5 2 Esa Rahunen KesUMe M70 5.39,18
6 1 Jyri Aulio M M70 6.10,33
7 6 Tommi Helander KaMe M40 6.40,11
8
9
Lähtö 59 15.15 Suomen cup K1-1000m alkuerä 2      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 6 Tarmo Aalto PM M 4.14,46
2 5 Janne Mäntynen PM M 4.18,33
3 7 Davide Bottieri MeMa M 4.21,14
4 3 Netta Malinen TaVi N 4.28,64
5 1 Olivia Malinen TaVi N 4.43,17
6 2 Emma Malmsten W N 4.47,34
7
8
9
Lähtö 60 15.25 P14 K1-2500m finaali Kelt. numerot  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 1 Emil Winqvist C 12.53,13
2 4 Akseli Ojala MeMa 12.53,86
3 7 Arttu Sairiala PM 13.38,40
4 2 Juho Keskinen KaMe 13.56,07
5 5 Aaron Happonen VaVe 14.23,90
6 8 Elias Vikström TaVi 14.53,47
7 3 Esko Virolainen VaVe 16.10,97
8 6 Santeri Harkke SMM 16.47,07
9
Lähtö 61 15.27 T14 K1-2500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 7 Hillevi Westerback C 13.21,94
2 3 Helmi Ahonen M 13.35,16
3 6 Vellamo Viitanen M 14.07,03
4 8 Anni Heinonen M 14.34,21
5 11 Katarina Miettinen C 14.37,11
6 2 Josefina Simola KaMe 14.39,07
7 13 Siri Lindroos W 14.56,85
8 1 Anni Kuutti PM 15.53,88
9 9 Olivia Hänninen C 16.07,47
10 12 Emma Kuutti PM 16.22,84
11 10 Vilma Kuutti PM 17.47,74
12
13
Lähtö 62 15.50 P16 K1-2500m finaali      
  Rata Nimi Seura   Aika
1 3 Jaakko Hippeläinen VaVe 11.15,30
2 1 Matias Ylisiurua KaMe 11.17,20
3 10 Niko Keskinen KaMe 11.23,32
4 2 Eetu Kolehmainen MiMe 11.52,36
5 8 Otso Eskonen TaVi 11.58,46
6 4 Matti Mäkinen KaMe 12.18,43
7 9 Emil Rosenqvist M 13.23,78
8 5 Tuomas Marenk TaVi 14.08,18
9 6 Anton Happonen VaVe 15.08,68
10 7 Tuukka Ylisiurua KaMe DNF
Lähtö 63 15.52 T16 K1-2500m finaali Kelt. numerot  
  Rata Nimi Seura   Aika
1 4 Emma Nieminen KaMe 12.19,07
2 2 Hilppa Luoma M 12.19,50
3 6 Nelli Kokko KaMe 15.07,14
4 3 Aino Kärnä  SMM 16.15,62
5 5 Linnéa Caloander C 19.53,75
6
Lähtö 64 16.15 Suomen cup K1-1000m finaali B      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Pentti Mäkinen KaMe M50 5.18,62
2 4 Esa Rahunen KesUMe M70 5.43,46
3 6 Jyri Aulio M M70 6.06,36
4 3 Tommi Helander KaMe M40 6.36,01
5
6
7
8
9
Lähtö 65 16.22 Suomen cup K1-1000m finaali A      
  Rata Nimi Seura Sarja Aika
1 5 Tarmo Aalto PM M 4.07,42
2 7 Simon Winqvist C M40 4.09,67
3 6 Davide Bottieri MeMa M 4.09,85
4 4 Janne Mäntynen PM M 4.14,08
5 3 Netta Malinen TaVi N 4.17,64
6 1 Petteri Ehoniemi EKK M40 4.27,64
7 2 Olivia Malinen TaVi N 4.30,90
8 8 Emma Malmsten W N 4.37,49
9 9 Kari Lehtinen M M50 4.44,59
Comments